
”Center of Hope” un centru destinat tratării animalelor fără stăpân
Medicul veterinar Aurelian Ștefan, fondatorul acestui minunat centru, a fost denumit și ,, eroul animalelor fără stăpân,,. O mare provocare a acestui medic deosebit a fost aceea de a construi un spital veterinar de la zero, lucru pe care de altfel l-a și realizat.
Pentru a strânge bani necesari construirii acestui centru, medicul a participat la un maraton în Londra chiar în ziua de Paști, alături și de alți concurenți cu vârste înaintate sau cu diferite afecțiuni, care participau pentru o cauză. În cadrul acestui maraton, medicul a strâns suma de 1o.ooo de euro,bani cu care, alături de fratele său, au pus bazele acestui centru.

Center of Hope este un spital veterinar, unde animalele fără stăpân sunt tratate de diverse afecțiuni și sterilizate. Acest medic, un adevărat pionier în protejarea acestor animalelor din România( în special câini și pisici), organizează de altfel împreună cu echipa sa, circuite prin țară, pentru sterilizarea câinilor și pisicilor fără stăpân și a celor ai căror stăpâni au posibilități financiare limitate.

Aurelian Ștefan a deschis acest spital veterinar modern în localitatea Pasărea din Ilfov și o clinică veterinară la Craiova pe Strada Înfrățirii numărul 16. Persoanele care sunt dispuse să ajute, pot face donații pentru animalele fără stăpân din România pe HOMELESS ANIMAL HOSPITAL











Leave a reply